.

.

czwartek, 14 maja 2020

Wyspiański czyli miłość do Stanisława ;-)


Witam po tak długim czasie.  Ostatnie kilka tygodni zapamiętamy na całe życie. Izolacja  domowa zmieniła nas wszystkich,  a mnie też  pozwoliła na dokończenie kilku rzeczy które odkładałam  latami.
Kto mnie zna i odwiedził choć raz mój dom wie że bardzo lubię  malarstwo Stanisława Wyspiańskiego.  Kila lat temu wyhaftowałam sobie kilka Jego dzieł, które zdobią teraz  ściany Ściborówki. 
Takie Ściborówkowe muzeum .
Zawsze marzyłam, aby to grono powiększyć i właśnie kwarantanna dała mi tą możliwość. Mogłam "wyżyć " się artystycznie. 
Na pierwszy ogień poszedł Józio Feldman.
Wiosną odwiedziłam muzeum w Krakowie, gdzie mogłam zobaczyć oryginał i wtedy kupiłam książkę o Wyspiańskim , gdzie są pokazane jego największe dzieła. 


Józio w originale


Teraz zaczynam drugi obrazek . Główka Helenki 


Trochę idę na łatwiznę bo wybieram kanwy z nadrukiem, ale i tak jest dużo pracy przy takim obrazku.

A w ogrodzie zimny maj.
Pada deszcz i jest zimno. Ale i tak przyroda daje sobie fantastycznie radę .
U mnie ogród ożył po majowym deszczyku. Teraz ma być już lepiej i temperatury będą wyższe.

A tutaj już inspekcja trawnikowa;-))))))  Ernest i Donald 
sprawdzają czy trawa ma odpowiednią wysokość ;-)
  Gargamel z dziewczętami ;-))Szczęśliwe kury i ich opiekun;-)))) 
Życzę dużo zdrowia i uśmiechu na ten nadchodzący weekend.
Dana 

11 komentarzy:

 1. Ernest i Donald są idealną inspekcją tam gdzie pojawiają się ślimaki ;). Piękny kogut. Mam wrażenie, że w poprzednim wcieleniu byłam kurą, kwoczenie nadal mi zostało, ale dziwnie reaguję na widok koguta - wpadam w jakiś zachwyt i nieważne jakie by były cuda materiale to ja zwrócę są uwagę na koguta. Pisząc o wybitnej postaci i swoim hafcie nie powinnaś jak widzisz dodawać drobiu... - hahahaha. Ostatnio mą uwagę zwracają uprawy doniczkowe, słabo mi to idzie ale ciągnie mnie ku nim. U Ciebie tak ładnie to wygląda. Bardzo ładny ogród. Kiedyś też haftowałam, jakieś prace leżą nieukończone i też z takim poddrukiem. Cieszę się z tego wyboru bo oczy mi poleciały to z liczeniem krzyzyków to już w ogóle miałabym problem ze wzrokiem. Miłego dnia życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje mi się, że kanwa z nadrukiem jednak jest większym wyzwaniem, niż wyszywanie ze schematu, ale i tak pomysł na serię haftowanych dzieł Wyspiańskiego jest świetny.
  Inspekcja trawnika zrobiła mi dzień :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny haft i ładnie oprawiony. Nie mogę oderwać oczu od Twojego ogrodu, tak zieleń bardzo uspokaja :-) Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Obraz Józia jest piękny. Zarówno drób jak ogród fantastyczny, nic tylko usiąść i się delektować życiem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Brawo, haft boski. To mi wygląda na pracę dla zaawansowanych, brawoooo. <3 Powiem Ci, że Twój ogród mnie powalił swoim pięknem. Toż to Ty w raju mieszkasz. Jak zobaczyłam to wejście do domu, te wszystkie rośliny, jestem zachwycona. :) Pewnie jakbym mieszkała obok, to bym zapytała, czy mogę sfotografować Twój ogród. hehe Napiszę Ci ten komentarz i znów pooglądam zdjęcia. Pozdrawiam serdecznie, życzę pięknych dni. :) <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Podziwialam Twoj ogrod w majowym nastroju, wyobrazam sobie ile pracy w e wszystko wkladasz, zeby byl taki efekt , tym pardziej podziwiam, ze znajdujesz czas na haftowanie. Piekna tematyka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za tyle miłych słów pod moim adresem. Haftować lubię i wieczorami przy hafcie odpoczywam. Tak więc polecam na stres. A do tego repliki polskich malarzy później zdobią ściany mojego domu . Czy to nie wspaniałe.
   Pozdrawiam

   Usuń
 7. Haha:)))ja jestem fanką kur :))))nawet sobie haftowałam niebieskie:)))Twoje stadko piękne:))gdybym miała gdzie to bym hodowała kury:)))w ogóle pięknie u Ciebie:))tak wszystko zadbane,piękne rośliny:)))aż chciała bym do Ciebie pojechać :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też kocham kury. Mam ich trochę i to rożnego kalibru ;-) małe, duże, puchowe ;-))) też .
   Ja w ogóle to chyba byłam kiedyś kurą;-) bo strasznie lubię w ziemi grzebać.
   Pozdrawiam

   Usuń
 8. Twój ogród poprawił mi nastrój :) Obraz wymiata :) mam nadzieję, że któregoś pięknego dnia uda się mi poznać Cię osobiście i popodziwiać na żywo ogród, hafty i drób ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry. Było by mi bardzo miło spotkać się na "żywo" zapraszam w moje skromne progi. Wyspiańskiego uwielbiam . Nie mogę mieć oryginału więc chociaż tak sobie powiększam galerię Jego dzieł.
   Pozdrawiam

   Usuń

Pozdrawiam wszystkich zaglądających i dziękuję serdecznie za każdy komentarz :))))
Danuta

Odwiedź także: